KVITEN дбає про Ваш ювелірний гардероб!

KVITEN радить

Хочете, щоб Ваші улюблені прикраси якнайдовше залишалися сяючими та підкреслювали Ваш неповторний образ? Тоді варто знати кілька простих фактів про ювелірні вироби.

Чого не люблять прикраси? 

ПРАЦЮВАТИ. Не забувайте знімати каблучки та браслети під час хатнього прибирання. Реагенти, що входять до складу більшості мийних засобів, можуть пошкодити дорогоцінний метал і камені. Від шкідливого впливу хімічних речовин не врятують навіть рукавички!

ПАДАТИ. Дорогоцінне каміння — дуже крихке: від сильного удару, падіння та інших механічних пошкоджень на поверхні чи всередині мінералу з’являються тріщини.

КОСМЕТИКУ. Під впливом інгредієнтів, що містяться у Ваших косметичних засобах, дорогоцінний метал може тьмяніти, змінювати колір. Від сульфатів, що містяться у скрабах та засобах для вмивання, золото і срібло чорніє (саме через це ювелірні вироби не рекомендується зберігати у картонних коробках — картон також має високий вміст сульфатів). Мило та гель для душу залишають на поверхні прикраси наліт, який дуже важко прибрати без допомоги спеціаліста.

СОНЦЕ. Не зберігайте ювелірні вироби в занадто світлих приміщеннях, на підвіконнях — вони набагато затишніше почуватимуться у закритих шкатулках. Аметист, бірюза, топаз та інші яскраві камені втрачають насиченість кольору під дією сонячних променів.

СПОРТ. По-перше, під час тренувань дуже легко пошкодити чи деформувати прикраси (особливо якщо вони срібні). По-друге, ювелірні вироби втрачають блиск після контакту з потом. Ми рекомендуємо також знімати прикраси перед плаванням у басейні — після взаємодії з хлорованою водою на металі можуть з’явитися плями.

ВИСОКУ ТЕМПЕРАТУРУ. Збираючись у сауну, залиште Ваші прикраси вдома. Дорогоцінні метали та камені не сприймають високі температури. До того ж розпечена каблучка чи ланцюжок можуть залишити опіки на шкірі.

Як зберегти Вашу прикрасу в ідеальному стані?

Найкраще місце для зберігання ювелірних виробів — спеціальна шкатулка. Вона захищатиме Ваш ювелірний гардероб від впливу сонячного проміння, вологи та повітря. Обирайте футляр з кількома відділеннями для різних прикрас усіх форм та розмірів: якщо коштовності зберігаються у шкатулці хаотично, вони можуть подряпатися одна об одну. Не кладіть в одну шкатулку ланцюжки, каблучки й сережки — ланцюжок може заплутатися або порватися.

Правила догляду за ювелірними прикрасами 

Улюблені ювелірні прикраси довго зберігають свою привабливість і шляхетність і завжди тішать око, але для цього необхідно знати деякі правила поводження з ними. Багато що залежить від того, з якими матеріалами й засобами стикається виріб. Знаючи умови, які несприятливо впливають на них, можна оцінити, які саме ювелірні прикраси можна носити постійно, а які краще знімати у певних ситуаціях.

Несприятливий вплив на ювелірні камені 

Діамант – активно збирає бруд, особливо жири. Косметичні препарати та звичайний пил швидко осідають на діамантах, знижуючи яскравість і гру світла.

Смарагд – відносно вразливий камінь, від різких ударів він може або розколотися, або покритися тріщинами.

Хризоліт – теж досить вразливий камінь, до того ж він змінює свій відтінок залежно від освітлення.

Аметист – може вицвітати під впливом ультрафіолетових променів.

Бірюза – зеленіє від впливу парфумів, мила, косметики, ацетону, води, кислот, також на її колір впливає стан організму власника. Під впливом сонячних променів бірюза може втрачати інтенсивність забарвлення.

Перламутр – під впливом мильної піни, косметики, парфумів, хімікатів, сонячного світла може змінити колір.

Перли – є досить м’яким камінням, воно легко ушкоджується при механічному впливі, а під дією мильної піни, косметичних засобів, парфумів, ацетону, води, кислот і сонячних променів може мутніти і втрачати блиск. Перли чутливі до індивідуального кислотно-лужного середовища власника.

Топаз – під впливом сонячних променів може втрачати інтенсивність забарвлення, а при нагріванні або терті забруднюється і починає активно збирати побутовий пил.

Корал – може зіпсуватися від гарячої води і високої температури. На нього негативно впливають мильна піна, косметичні засоби, парфуми, ацетон, вода, кислоти.

Кераміка — вироби з кераміки не варто піддавати сильним механічним впливам, оскільки це може призвести до сколів.

Емаль – чутлива до механічних впливів, від удару на емалі можуть утворитися подряпини, сколи та тріщини. Прикраси з емаллю рекомендується зберігати в місці, захищеному від дії прямих сонячних променів, берегти від різких перепадів температур, а також контакту з будь-якими хімікатами.

Несприятливий вплив на дорогоцінні метали 

Несприятливо впливають на дорогоцінні метали: йод та його сполуки; хлор та його сполуки; солі ртуті; солі міді; піт, високі температури; індивідуальне кислотно-лужне середовище людини.

Несприятливий вплив на ювелірний каучук 

Шкоду зовнішньому вигляду каучуку наносять: вода, ацетон, кислоти, солі ртуті й сірки, високі температури. Каучук втрачає свою еластичність, на ньому можуть з’явитися тріщини. Гострі предмети можуть легко пошкодити м’який каучук.

Догляд за ювелірними прикрасами 

Щоб уникнути появи на ювелірних прикрасах темних плям від зіткнення з вологою шкірою, необхідно після того, як ви зняли прикрасу, відразу ж протерти її сухою фланеллю або замшею.

Темні плями на металі можна видалити. Виріб опустити на 15-20 хвилин у розчин: 1 чайна ложка гіпосульфіту на склянку води.

Повернути блиск прикрасам із золота і срібла можна, промивши їх наступною сполукою: 1/2 склянки мильного розчину i 1 чайна ложка нашатирного спирту. Можна для цього використати м’яку зубну щітку. Після обробки виріб сполоснути водою й витерти насухо. Щоб очистити срібні вироби, потрібно опустити їх у розчин гарячої води й нашатирного Спирту (1:1). Коли розчин охолоне, вироби вийняти з води й обережно обтерти. Причиною потемніння срібла найчастіше буває підвищена вологість приміщення. Також срібло темніє, якщо його зберігати біля препаратів або ліків, що містять сірку. Потемніння залежить також від індивідуальних особливостей шкіри. У когось прикраси темніють за тиждень, у когось практично не змінюються. Досить часто срібло темніє при взаємодії з косметичними засобами. Крім того, срібло краще не піддавати механічному чищенню зубною пастою та іншими побутовими засобами для чищення: усі вони залишають на срібних виробах мікроподряпини, тому для чищення срібла треба використовувати спеціальні рідини й серветки, які можна купити в ювелірних магазинах. Ви занурюєте забруднені вироби в розчин, а через кілька хвилин (час залежить від ступеня забруднення поверхні) витягаєте чисті блискучі прикраси. У розчині можна мити вироби без каміння і з дорогоцінним камінням. Спеціальна сполука покриє Ваші вироби тонким захисним шаром, який буде оберігати їх від окислювання. Після очищення необхідно дістати вироби з розчину, промити чистою водою і протерти м’якою ганчірочкою. Золото блищить сильніше, якщо якийсь час потримати його в підсолодженій воді.

Перли, бірюза погано переносять високу вологість. Прикраси з переліченими камінням, закріпленими на клеї, при значному забрудненні слід швидко промити мильним етиловим спиртом з водою (1:1); насухо витерти фланеллю, а інше каміння просушувати етиловим спиртом. Надто забруднені вироби потрібно віддавати для чищення в ювелірну майстерню.

Нам дуже приємно що Ви обрали KVITEN!

Kviten – це срібні прикраси, дизайн яких поєднує лаконічність та вишуканість. Виділяє серед тисяч непересічність та підкреслює характер.