Сьогодні нерідко можна побачити червону нитку, зав'язану на руку, ногу або ж на коляску дитини. Деякі вважають, що червона нитка здатна відвести лихе око від людини. Чи є червона нитка «панацеєю» від пристріту, чи ні, про це і буде ця стаття.

Але, перш, ніж ми перейдемо безпосередньо до червоної нитки, варто відзначити, що використання червоної фарби або нитки червоного відтінку не раз згадується в єврейських джерелах.

Чому нитка саме червона?                                                                                      

При описі цієї фарби, письменники різних епох використовували слова арамейського походження - зеоріт това. Правда, цим кольором могла називатися яскраво червона фарба будь-якого походження. Вона була з рослин, з риб і з молюсків. А для обраних  заповідей та канонів фарбування таких речей можна використовувати лише один відтінок. Той, який виготовляють з одного певного виду живого організму - так само, як це робили за давніх часів.

Сучасний переклад слова «Тола» - черв'як. Однак, багато сучасних дослідників стверджують, що Талаат шани є не хробаком, а попелицею. Ця комаха живе на деревах і харчується червоними ягодами, від чого її тіло набуває червоного кольору.

Інші стверджують, що фарба це видобувається не з самого тіла червоною попелиці, а з тих червоних плодів, на яких вона знаходиться. Адже не може побут так, щоб для виробництва елементів Мішкан використовувалося щось нечисте!

Однак, багато коментаторів вважають, що заборона на використання нечистих тварин і комах для регалій святості поширюється тільки на матеріали з яких виготовляються сувої Тори, тфілін і мезузи.

Згідно ще одній думці, якщо фарба, виготовлена ​​з нечистих комах, призначається для вживання в їжу, тільки в тому випадку, коли забороняється фарбувати нею елементи в Мішкане. Виходить, що, в принципі, теоретично можна використовувати для служб в Храмі фарбу, отриману з попелиці або з хробака.

Також ми бачимо, що у нас, на жаль, не існує чіткої традиції з приводу цієї комахи, і немає джерел епох Першого і Другого Храмів.

Червона нитка на руці від пристріту: чи правда це?

Сьогодні дуже поширений звичай носити червону нитку на руці. Також багато мам в'яжуть червону нитку на коляски дітей, що, на помилкову думку, може захистити від пристріту. Звідки походить цей звичай?

Можливо, те, що в Йом Кіпур червону стрічку прив'язували на ріг козла відпущення, а ще одну пов'язували на скелю в якості символу відпущення гріхів - це могло стати прообразом сучасного звичаю.

Не виключено, що джерелом для цього послужила одна цікава історія, що сталася перед початком захоплення Святої землі за часів давнини.
Читайте також: "Як правильно підібрати кольє: особливості та нюанси, які варто врахувати"