Вже з назви можна легко зрозуміти, що сережки “Конго” походять ще від давніх африканських племен. З плином століть та різноманітних епох вони еволюціонували у своїх формі та дизайні. На сьогодні сережки-кільця й надалі втримують позиції лідера серед красивих й лаконічних срібних виробів.

В ювелірних магазинах можна віднайти найбільш різноманітні діаметри. Майстри часто роблять їх пустими, щоб розкішний дизайн прикраси не обтяжував вушко власниці зайвий раз.

Секрет такої популярності сережок Конго саме в їх формі, тоді коли їх дизайн не має жодних рамок чи обмежень: візерунки, гравіювання, кольорові вставки та інкрустація камінням.

Історія прикраси: сережки-кільця

Вони користувались популярністю серед багатьох народів та національностей. Їх приміряли до свого одягу як жінки, так і чоловіки. Різні культури надавали сережкам Конго різноманітного значення. Стародавні ассирійці і єгипетські народи вважали, що такі серйозні ювелірні вироби могли носити лише особи високого чину та положення.

Як випливає з назви ювелірного виробу, то саме африканцям найбільше полюбились ці сережки. Вони й подарували цій формі власну назву - сережки Конго.

Як не дивно, але до нашого материка, в тому числі й до Європи, сережки-кільця прийшли тільки в 70-х роках 20-го століття. Саме цікавість до африканської культури й надихнула європейців спробувати у своїх образах щось нове. Тоді на дизайнерських показах мод й почали з’являтись нові прояви сережок Конго - від мінімалістичних ювелірних моделей до більш дизайнерських та унікальних екземплярів.

Від диско-епохи минув не один десяток років, але сережки - кільця все одно залишаються на піку популярності серед зірок кіно, шоубізнесу та інших відомих особистостей сучасності. Вони не мають нічого зайвого, але водночас вдало надають акценту образу. Прикраси “родом з Африки” можна легко поєднати як з офісним костюмом, так і з вишуканою сукнею для червоної доріжки.

Як обрати для себе сережки-конго зі срібла?

Як ми згадували раніше, сережки-кільця були популярні в часи, коли до Європи приходить епоха свободи і яскравості - 70-80-ті роки. На той момент це не були дорогоцінні сплави срібла чи золота. Сережки Конго виготовляли з товстого пластику або будь-якого іншого кольорового сплаву.

Зараз же серед актуальних трендів - благородні й вишукані метали: золото або срібло. Якщо раніше ви ще жодного разу не зіштовхувались з вибором дорогоцінних прикрас, сережок-кілець, то ми маємо для вас декілька порад. Як правильно підійти до вибору “срібних кілець” та на що, перш за все, варто таки зважати.

  1. Колір металу відіграє чималу роль в правильній постановці образу. Безумовно, срібні сережки-кільця пасуватимуть будь-кому, але найкращий та беззаперечний варіант - холодний кольоротип обличчя. Якщо у вас теплий відтінок шкіри або навіть є легка засмага, то краще зверніть увагу на оформлення срібних сережок якимось камінням або деталями, що містять теплі яскраві кольори. Це допоможе пом’якшити образ.
  2. Розмір сережок теж являється доволі важливим. Адже тут варто керуватись тим, куди ви їх вдягаєте або з якою метою. Все ж для роботи чи ділової зустрічі краще пасуватимуть сережки-кільця невеликого діаметру. Це допоможе вдало підкреслити власницю срібної прикраси, а також не додавати образу занадто перевантажених деталей. Вже до більш святкових подій: вечірок, сімейних вечер, річниць тощо можна додавати цікаві візерунки срібних сережок, оформлення камінням, підвіски тощо.
  3. Великі діаметри сережок Конго добре використовувати для літа, адже в цей період на людині немає багато одягу. Можна дозволити собі одягнути масивні срібні прикраси, які додадуть ефектності літній сукні або, наприклад, костюму з льону. Тоді як в холодну пору року таки радимо обирати щось лаконічне. Важливо, аби при носінні сережок-кілець взимку, ви почувались комфортно. Прослідкуйте за тим, щоб вони не зачіпались до вашого светра чи шалика.
  4. Модель срібної прикраси: чи є щось універсальне в цьому плані. Безумовно, один з найкращих варіантів - мінімалістичні срібні сережки Конго діаметром 4-5 см. Вони будуть гарним доповненням до будь-чого, а також не заважатимуть власниці в процесі носіння.

Кому пасують сережки-кільця або сережки Конго

Ця модель є по-особливому універсальна. Не можна відверто сказати, що є ті люди, яким такі прикраси точно не підійдуть, а є навпаки ті, кому вони будуть пасувати найкраще.

Але є деякі нюанси, на які буде не зайвим звернути увагу. Це допоможе краще зрозуміти всі особливості та обрати саме ту пару срібних сережок, в яку ви закохаєтесь раз і назавжди.

  • Мініатюрні сережки-конго пасуватимуть будь-якій дівчині чи жінці незалежно від віку та зовнішності. Вони завжди лаконічно й виграшно виглядатимуть на фоні будь-якого образу.
  • Сережки-кільця середнього діаметру або найбільші рекомендуємо обирати панянкам з виразними рисами обличчя. Також вони чудово підійдуть власницям довгих “лебединих” ший. Такі срібні прикраси лише підкреслять переваги своїх власниць.
  • Дівчатам з округлими формами обличчя краще зупинитись на більш дрібних моделях “конго”. Саме невеликий розмір срібного виробу допоможе таким чином “виділитись з натовпу”. Тут також гарно будуть виглядати вставки з коштовного каміння.
  • Овальна форма обличчя “відкриває” ледь не всі можливості у виборі срібних сережок-кілець. Тут пасуватиме будь-яка форма незалежно від типажу та особливих вподобань. Але все ж радимо таки зважати на вік та обраний стиль одягу.

Як правильно доглядати за срібними прикрасами - сережками-конго

Тут варіантів є небагато. Перший з них - приготувати легкий мильний розчин і помістити туди прикрасу на 10-15 хвилин. Після цього ретельно промийте сережки під водою та насухо протріть м’якою ганчіркою або шматком замші.

Є чимало “народних варіантів”, що повернуть срібні сережки-кільця до їх колишнього вигляду: зубна паста, сода, нашатирний спирт тощо. Але наш ювелірний магазин Kviten радить вам бути обережним з будь-яким з них. Краще зверніться до професійної майстерні, де вам допоможуть та підкажуть як надалі підтримувати досконалий вигляд ваших сережок-конго зі срібла.

Читайте також: "Тенденції срібних прикрас у новому сезоні: що буде модно носити восени й взимку 2021-2022"