Срібло стає все популярнішим. Зараз воно навіть випереджає золото у всіх ювелірних трендах. Неважливий ані відтінок шкіри, ані вік, ані улюблений стиль, ані колір волосся та очей. При купівлі прикрас ми більше зважаємо на те, щоб вони пасували до вбрання, підкреслювали сильні сторони зовнішності. А як щодо здоров’я? Чи можуть прикраси завдати шкоди?

Коли діагностують алергію на ювелірні вироби, на метали, то зазвичай мають на увазі саме реакцію на нікель. До алерголога приходять пацієнти із скаргами на висипку, яка виникла в області мочок вух, шиї, грудей, кистей рук. Інколи виникають не тільки місцеві симптоми, а й інші:

  • слабкість;
  • сонливість;
  • головний біль;
  • нежить;
  • набряк дихальних шляхів (дуже небезпечний, потрібно викликати швидку).

Не панікуйте! Варто зняти прикрасу та спостерігати. Якщо стан не прийшов до норми, це означає, що слід продовжувати пошук причини алергічної реакції. Це може бути:

  • їжа;
  • одяг;
  • пральний порошок тощо.

Алергія може розвинутися в будь-якому віці, а позбутися таких реакцій важко. У дорослих вона виникає раптово. Імунітет починає неадекватно реагувати на певні речовини. Він бачить у них загрозу, виробляє певні антитіла. Твердження про те, що алергія або є з дитинства, або її немає, є хибним. 

Що робити, якщо так сталося? Просто варто уникати таких прикрас, не користуватися столовими приборами з металу, який викликав алергію. Як правило, можна помітити почервоніння, свербіж чи висипку. Знявши прикрасу, ви відчуєте полегшення. Як правило, прийом антигістамінних засобів не потрібен. Проте радимо все-таки звернутися до алерголога, який проведе шкірні проби. Так можна точно виявити навіть не один, а відразу кілька алергенів. Результат видно миттєво. 

Щоб алергія на метал виникла, зазвичай потрібен досить тривалий контакт шкіри з ним. Минає висипка також повільно, в середньому за тиждень чи два. 

Питання безпечності срібла для алергіків

Масова частка міді у сплавах, з яких виготовляються срібні прикраси, найбільша. Іноді присутній свинець та сурма. Але срібло вважається гіпоалергенним, оскільки інші метали присутні у сплаві у кількостях, що не перевищують долі відсотка! Якщо, звичайно, ювелірний виріб належить до 925 проби. 

Бувають прикрі збіги, наприклад, коли виникає алергічна реакція на пил чи пилок рослин, а людина недавно придбала прикрасу. Отже, варто подумати, які ще фактори могли викликати алергію, а не звинувачувати срібло. Документальних випадків алергічних реакцій на цей метал зафіксовано не було. Це науковий факт. 

В імпортних прикрасах може бути більше недружніх до алергіків компонентів, вони проходять спеціальну перевірку, після якої на прикрасі проставляється клеймо. В українських срібних виробах 925 проби нікелю бути не повинно. Але у чутливих людей інколи можуть бути проблеми, викликані кобальтом, хромом. Щоб виникла алергічна реакція, прикрасу потрібно носити не знімаючи 12 і більше годин. Отже, як правило, навіть якщо ви і надягли прикрасу на свято, то нічого не станеться, адже це кілька годин. 

Якщо ви помітили схильність до алергії на метали, уникайте тривалого контакту із нержавіючою сталлю. Вона часто має у складі той самий нікель чи залізо. На залізо алергія виникає досить часто. 

Посріблені прикраси

Такі  ювелірні вироби потенційно небезпечні для схильних до алергії осіб, оскільки покриття з часом стирається, а під ним зазвичай саме нікель, з яким часто виникають проблеми. 

Не забувайте чистити прикраси. Бувають випадки, коли шкірні реакції викликає саме забруднення, пил, а не матеріал виготовлення. Наприклад, на прикрасу може потрапити пилок рослин, що є сильним алергеном. Така проблема поширена зараз, весною. 

Чистити срібло можна:

  • милом;
  • зубною пастою;
  • сіллю.

Але краще віддати прикрасу на чистку до ювелірної майстерні. Там використовуються спеціальні професійні пасти. Пошкодження, подряпини за таких умов виключаються.

Під час носіння ювелірних виробів ви будете відчувати лише позитивні емоції, за умови їх купівлі у перевірених місцях. Не варто купувати прикраси на ринку, де вам не зможуть підтвердити належну якість виробу, надати відповідний сертифікат. Не цурайтесь запитувати документи. Відвідайте торговий центр чи придбайте в інтернеті, у спеціалізованому онлайн-магазині. Наприклад, ми готові надати сертифікат, якщо покупець нас про це попросить. 

Як зрозуміти, що прикраса безпечна для вас? Перевірте, чи проставлена 925 проба. Це загальноприйнятий знак якості. 

Срібло є не лише гіпоалергенним металом, воно має антибактеріальні властивості. Радимо саме зі срібла купувати перші прикраси для дітей, схильних до алергії, атопічного та контактного дерматиту, екземи. Особливо варто уважно обирати прикраси для дівчаток, адже вони полюбляють носити їх не лише на свята! Це нешкідливо, якщо срібло належної якості. У відповідних розділах нашого сайту ви знайдете чудові дитячі прикраси зі срібла.