В інтернеті сьогодні представлено чимало методів, які допоможуть дізнатись - наскільки справжньою є срібна прикраса? Але не всі з них виявляться досконалими. Деякі ідеї працюють лише частково, а є й такі, що взагалі здатні зашкодити сплаву. Перевіряти срібло за звуком, нюхом чи особливими вібраціями - це чистий обман і шарлатанство з боку “порадників”.

Все ж якими якісними та надійними не були наші поради, не радимо їх застосовувати до антикварних прикрас. В будь-якому разі, це інша технологія виготовлення й методика, а тому таким витворам легко нашкодити навіть найбільш “лагідним” засобом.

Як переконатись в “стійкості” та якості срібних прикрас, а як цього краще не робити? Ми підібрали оптимальні варіанти.

Зважайте на пробу виробу зі срібла

Перед здійсненням будь-яких маніпуляцій чи перевірок - погляньте на пробу прикраси. Це одна з гарантій того, що ваш срібний виріб виготовлено згідно з усіма стандартами та еталонами.

Читайте також: "Що подарувати дівчині на 8 березня: як не помилитись зі срібною прикрасою"

Особливості магніту - Як ним можна перевірити срібло

Це є найменш шкідливий спосіб, щоб перевірити прикрасу. Здається, в кожного вдома має знайтись його невеличкий шматочок.

Річ у тому, що срібний сплав являється діамагнетиком. Тому воно жодним чином не буде взаємодіяти з магнітним полем. Якщо прикраса все ж магнітиться, то в ній або жодної краплі срібла, або його так мало, що й дорогоцінним виробом це не назвати.

Але спробуємо запобігти вашим питанням - не всі вироби з чистого срібла. За офіційними стандартами ювелірної справи допускаються домішки у сплаві. Найчастіше прикраси “зміцнюють” домішками міді. Доволі рідко на ринках ювелірних виробів можна зустріти срібло у поєднанні з цинком. Вони ніяк не реагують на магніт.

Такий метод не зможе досконало вказати на якість прикраси, але точно допоможе визначити: підробка це чи ні.

Ідея для відвертих сміливців - пошкрябайте срібний виріб, але з обережністю

Цей метод допоможе у двох конкретних випадках дослідження прикраси:

  • Якщо вона посріблена - верхній шар почне відділятись.
  • Або вам просто не шкода виробу. Головне, щоб запевнитись у його якості.

Суть полягає в наступному. Візьміть до рук невелику голку й підберіть найменш помітну ділянку. Це покаже чи є в середині інший метал та чи відрізняється він за кольором.

За перепадом температур

Срібло має високі теплопровідні властивості. Сплав з благородного металу наділений “магією” - він миттєво адаптовується під умови навколишнього середовища. Тобто, срібна прикраса може як миттєво нагріватись, так миттєво й охолоджуватись.

На просторах всесвітньої мережі інтернет ви легко знайдете потрібний “алгоритм” для перевірки. Візьміть склянку з окропом і вкиньте туди срібну прикрасу. Поводьтесь акуратно й не беріться до виробу голими руками. Достатньо помітити чи йде від нього пара. Це означатиме, що він якісний.

Але є негативні наслідки, які може мати даний метод:

  • Тріщини й відколи на камінцях. Вони, на відміну від матеріалу, швидко відреагують на перепад температури й зруйнуються.
  • Знищення силіконових деталей. Такі можна побачити в браслетах або, рідше, в підвісках. Вони відповідають за фіксацію елементів прикраси.
  • Недосвідченість й дезінформація. Без особливої орієнтації у фізичних законах та хімічних правилах ви навряд чи зрозумієте як швидко срібло нагрілось. А раптом - це алюміній?

Як би ви не намагались порівняти матеріали, висновки залишаться доволі суб’єктивною думкою.

Прихопіть в аптеці сірчану мазь

Акуратно намажте непомітне місце прикраси й почекайте близько 10 хвилин. Якщо ділянка потемніла - це, безперечно, срібло.

Але знову повернемось до аналізу недоліків:

  1. В такому випадку, нелегко видалити слід після експерименту. Хочете повернути прикрасі свій колишній вигляд? Радимо звернутись тоді до ювелірної майстерні, щоб не зашкодити виробу зайвий раз.
  2. Сірчана мазь не буде діяти, якщо виріб зі срібла покритий родієм. Саме срібло вступає в реакцію із сіркою, захист із родію цьому навпаки перешкоджає. Так, як техніка родіювання доволі поширена, то спосіб малоймовірно покаже вам істинний склад виробу.
  3. Мазь не дасть досконалого розуміння того, чи це срібний виріб на 100% чи лише посріблений прототип.

Замість сірчаної мазі візьміть йод

Принцип дії схожий до попереднього прикладу, але й він має свої переваги та недоліки. Схоже до сірчаної він лишає за собою сліди. Йод так само не допоможе вам відрізнити срібний сплав від посрібленого металу.

Всі методи перевірки срібла можуть принести як користь, так і зашкодити вашому ювелірному виробу. Саме тому, якщо ви сумніваєтесь у якості своєї прикраси, то ми все ж радимо вам звернутись до спеціалістів. Ювелірні майстри знають краще, як визначити справжнє срібло чи лише його посріблена копія.

Але є один найкращий спосіб, що допоможе вам уникнути будь-яких ризиків. Купуйте срібні вироби в Kviten. Ми гарантуємо вам справжність, автентичність та якість прикраси.

Читайте також: "Сережки “Конго”: про постійну актуальність та незабутній дизайн"