Як сказала герцогиня Уолліс Сімпсон, жінка завжди повинна виглядати так, немов її тільки що вийняли з подарункової коробки. А ця дама знала, про що говорить, адже заради неї герцог Віндзорський відрікся від престолу. Основна перевага привабливої ​​зовнішності - не тільки у вдалому мейк-апі, акуратно вкладеній зачісці і стилістично витриманому вбранні - в першу чергу, ви повинні бути впевнені в собі. Тоді і навколишні відчують вашу чарівність. 

Ніщо так не додає впевненості, як правильно підібрані ювелірні прикраси. Вони не тільки доповнюють Ваш образ, але і можуть розставити необхідні акценти на перевагах зовнішності, приховуючи при цьому деякі недоліки.

З французького «collier» означає «нашийник, надітий на шию». Це обумовлює його форму - на такому оздобленні обов'язково є застібка, яка регулює ступінь прилягання виробу до тіла. І моделей на сьогодні існує велика кількість. Щоб дізнатися, як вибрати кольє, що підходить саме Вашій зовнішності, перед походом в ювелірний магазин потрібно визначитися з основними критеріями.

Читайте також: "Що подарувати сестрі: ідеї срібних прикрас для подарунка"

Обираємо ідеальне кольє

Всі напевно пам'ятають приказку, що у кожного віку - своя принадність. 

І щоб цю красу помічали не тільки ви, потрібно проявити невелику жіночу хитрість. 

  1. Наприклад, юним представницям прекрасної статі варто віддати перевагу коротким тонким ланцюжках під горло або ж бусам з дрібних перлів. Такі витончені деталі підкреслять Вашу природну красу і «свіжість». 
  2. Дамам старшого віку якнайкраще підійдуть довгі ланцюжки та кольє (від 46 до 60 см) з великими каменями. Перетягуючи акцент з зони шиї і декольте на себе, вони таким чином дозволять його власниці трохи 'скинути в роках'. 
  3. Ще один важливий критерій при виборі шийної прикраси - особливості зовнішності. Візуально подовжити шию можуть вироби в тому випадку, якщо вони нижче ключиць на 5 см. 
  4. Якщо ви - володарка «лебединого» силуету, підкреслить цю жіночну «родзинку» коротка шийна прикраса. Але майте на увазі, що вам ні в якому разі не можна носити V-подібні ланцюжки - пропорції будуть порушені, і верхня частина тіла буде здаватися занадто витягнутою.

І остання деталь, яку повинна запам'ятати кожна жінка. Блиск - ввечері! 

Кольє з діамантами і яскравим дорогоцінними каменями, що переливається, найкраще вдягати на урочистий захід. Більш того, гра світла в каменях буде виграшно виглядати при штучному вечірньому освітленні. Для денних прогулянок і ділових зустрічей краще використовувати класичні вироби зі спокійним м'яким сяйвом, наприклад кольє з перлів.

Як обрати срібне кольє мрії?

Перше, на що варто звернути увагу, - окружність шиї.

Її можна заміряти за допомогою сантиметрової стрічки. Залежно від довжини виділяють наступні види прикрас:

Коллар - 30-35 см. Кольє такого типу щільно охоплює шию. У більшості випадків воно складається з декількох рядів намистин або перлин. Шийна прикраса прекрасно підходить під вечірнє вбрання з відкритими плечима. Виріб не рекомендується вибирати дівчатами з короткою шиєю, так як кольє візуально зробить її ще коротше.

Чокер - 35-40 см. Він не так щільно прилягає до шиї, в деяких випадках довжину кольє можна регулювати. Чокер дуже схожий на коллар, але розташовується біля основи шиї. Це прикраса вікторіанської епохи користується великим попитом серед молодих дівчат, прекрасно підходить жінкам з довгою тонкою шиєю. 

«Принцеса» - 42-48 см. Такий виріб створено спеціально, щоб розташовуватися в зоні ключиць. Даний тип шийної прикраси вважається найоптимальнішим, так як підходить до різних вирізів і комірів.

Кольє «Принцеса» завжди виглядає лаконічно і стримано, тому воно стане відмінним доповненням до повсякденного образу. 

Матіне - 50-60 см. Намисто розташовується під ключицями, довжина кольє також може доходити до зони декольте. Нерідко його доповнюють медальйонами або підвісками. Подібна шийна прикраса зі срібла стане відмінним аксесуаром для ділового або повсякденного способу. Кольє з невеликими коштовними каменями ефектно підкреслить красу короткої і широкої шиї.

Опера - 70-85 см. Намисто спускається трохи нижче зони декольте, але не досягає пояса. Нерідко такий виріб обертають в декілька шарів навколо шиї, перетворюючи довге намисто в кольє-чокер.

Роуп - від 100 см. Даний тип вважається найдовшим. Шийну прикрасу можна носити як в повну довжину, так і в кілька шарів, які можуть бути симетричними або розташованими на певній відстані один від одного. Подібне кольє було фаворитом Коко Шанель.

Чи варто зважати на зріст при виборі кольє?

Дівчатам зростом нижче 165 см рекомендується звернути увагу на шийні прикраси не довше 50 см. Щоб візуально подовжити фігуру за допомогою кольє, прикрасу рекомендується поєднувати з топом або V-подібним вирізом сукні. 

Дами, чий зріст становить 165-175, можуть дозволити собі будь-яку довжину намиста. Для вечірнього заходу можна надіти кольє, яке злегка облягатиме шию, а повсякденний образ доповнити намистом-роуп. 

Жінки зростом вище 175 см повинні уникати таких коротких прикрас, як коллар і чокер. Їм варто віддати перевагу тоненькому довгому намисту.

Срібні кольє: їх вибір за розміром грудей

  1. Великий та середній бюст.
    Відмовтеся від виробів, які опускаються нижче лінії грудей (Роуп і Опера), щоб уникнути «звисання» кольє. Для Вас ідеально підійдуть вироби середньої довжини (Принцеса, Матина).
    Якщо кольє розташовується на рівні грудей, то краще підбирати прикраси з більш плоскими деталями. Вони елегантно підкреслять ваші принади і при цьому зроблять область декольте більш витонченою і «легкою».
  2. Маленький бюст.
    Для Вас підійдуть будь-які варіанти: від екстремально довгих (довжина кольє Роуп може досягати 180 см.) - до найкоротших виробів.
    Прикраси маленького розміру - тонкі ланцюжки і мініатюрні кулони виглядатимуть ніжно і гармонійно. Однак, в цьому випадку крім розміру грудей варто також орієнтуватися на вашу комплекцію в цілому.

Такі прості й корисні поради допоможуть вам не загубитись в різноманітті, яке пропонує магазин Kviten.

Читайте також: "Як ставиться проба на срібних виробах: методи нанесення"