Ми рідко звертаємо увагу на те, як носивши каблучку на одному з пальців, ми перевдягаємо її на інший. “Стає незручно” - причина, на яку майже ніхто не зважає. Але чи справді все так просто? Виявляється, ось такі “зміни” можуть вказувати не лише на практичність, але й на особливості самої людини.

Чи знали ви, що каблучка та її розміщення на пальці може багато чого сказати про вашу особистість, характер та навіть звички? Про це існує чимало фактів, про які ми сьогодні розповімо в матеріалі.

Чи впливає носіння каблучки на безіменному пальці на заміжжя - вже давно спростований факт. Чому більшість людей, які носять прикрасу на мізинці - творчі особистості? Про це та більше - далі.

Чому ж стає “незручно” носити срібну каблучку

Ви знаєте це відчуття, коли на одному пальці каблучка майже невагома, а на іншому здається важкою та незручною. Психологи пов’язують це з характером та звичками людини. Тому як щодо того, аби перевірити  - чи правда це?

  1. Для жінок, які одягають перстень на великий палець характерні наполегливість та енергійність. Також це свідчить про самоствердження. 

    Якщо прекрасна стать одягає каблучку на цей палець - вони є вольові, самодостатні та цілеспрямовані. Скоріш за все такі жінки працюють на керівних посадах та люблять контролювати усі процеси. 
    Часто, вперті та дещо експресивні люди приглушують свої емоційні якості, коли носять колечко таким чином. 
  2. На вказівному пальці, носять колечко: розсудливі, спокійні люди з лідерськими навичками. Вони люблять бути у центрі уваги.

    Цьому є просте логічне пояснення і ви точно його знаєте. Аби показати щось співрозмовнику, яким пальцем на це вказуєте? Правильно, вказівним. Подібно до цього характеризуються й люди, що полюбляють носити прикрасу на цьому пальці. 

  3. «Вони вміють балансувати», - так кажуть про тих, хто носить прикрасу на середньому пальці. Адже такі люди відповідальні, самодостатні та прагматичні. Це ті, хто продумує все на десять кроків уперед і не видає чужих таємниць. 

Вона підкреслює привабливість і шарм власниці.

Вагому роль відіграє на якій руці носять перстень. 

  • На ліву руку одягають жінки, які люблять домашній затишок та перш за все цінують свою сім'ю. 
  • На праву - ті, котрі знають чого вони варті та люблять компліменти і увагу до себе.  

Про стереотипи безіменного пальця та срібної каблучки на ньому

Безіменний палець перш за все асоціюється з обручкою. Та зараз це стає стереотипом, й неодружені дівчата люблять носити прикрасу на цьому пальці. Така звичка характеризує їх витончений смак та мрійливість. Часто за професією вони мисткині.

Варто зважати і на дизайн прикраси. Впевнені та розважливі обирають мінімалістичні колечка. Власниці масивних перстнів швидко змінюють настрій, запалюються і перегортають як сірник.

Срібні каблучки носять і на мізинцях

Каблучка на мізинці говорить про сильного духом власника. Вони чуйні, авантюрні, креативні та люблять мріяти. 

  • Мінімалістичні перстні на мізинець обирають люди, що цінують власу свободу.
  • Масивні чи з різноманітними елементами декору - закохані у себе і, можливо, трохи егоїстичні.

Про історію каблучок: срібні прикраси були лише для чоловіків?

Цікаво зануритись в історію чоловічих ювелірних прикрас. Спершу їх носили виключно чоловіки. Ба більше, вони не підкреслювали красу, а символізували мужність та войовничість. 

Перстень на великому пальці лучника був, певною мірою, лайфхаком. Прикраса мала велику ширину, знижувала тиск на палець та допомагала сильніше натягнути тятиву. У результаті стріла пролітала більшу відстань, а воїн був спритнішим.

В греків такий аксесуар символізував чоловічу силу. 

На вказівний було заведено одягати персні з гербами чи іменними печатками.  Їх носили воїни та аристократи.  Це вважалося правильним у часи язичництва, на наших етнічних землях. Тоді обручки одягали на вказівний палець.

 Чоловіки, що обирали середній палець для носіння коштовності демонстрували цим своє бажання знайти дружину.  Цезар та  Генріх VIII Тюдор засвідчували таким чином свою знатність. 

В Ізраїлі деякі жінки носять каблучку на цьому пальці як символ заміжжя.

Якщо на вказівному була прикраса. що вказувала на приналежність до династії чи професії, то іншу можна було одягнути  на середній. Хтось каже, що перстень на цьому пальці не мав значення, а хтось стверджує, що таким чином можна було визначити спокусника. 

Цікаво, що Мерилін Монро надавала перевагу аксесуару саме на цьому пальці.

Зараз, на середньому пальці носять фамільні коштовності, мовляв так можна зберегти зв’язок з рідними. 

Правда чи міф: каблучка на безіменному пальці

Про колечко, на безіменному пальці, знають усі. За легендою, обручку необхідно одягати саме на цей палець. Адже є вена, що саме з нього веде прямісінько у серце. Звісно біологія це спростовує, адже у всіх пальцях є така вена. Та давні римляни тоді створили традицію, що зберігається й нині. 

Перстень на мізинці допомагав більше дізнатись про статус людини. Лише дві кагорти суспільства носили прикрасу у такий спосіб: діти дворянського походження та заможні ремісники.

В античний період, аксесуар на мізинці означав, що його власник вільний та не бажає одружуватись. Марлен Дітріх носила перстень саме на цьому пальці.

На якій руці носити колечко - Цей фактор теж має значення

До прикладу, на безіменному пальці лівої руки обручку одягають католики, християни ж твердять, що правильно носити на правій руці. А у США ці дві традиції переплелися. Там на праву руку одягають каблучку після заручин, а на ліву - після весілля. 
Чоловіки після розлучення одягають обручку на безіменний палець іншої руки, а жінки залишають як було. Ще один варіант зовсім не одягати обручку після розірвання шлюбу. 

У дівчат великий палець правої руки означає, що вона в стосунках, а колечко на лівій руці означає, що її серце вільне. Часто тих, хто носить перстень на цьому пальці вважають представниками ЛГБТ-спільнот.  

Карєристи, що зважують усі за і проти одягають аксесуар на вказівному пальці правої руки. Каблучка на вказівному пальці лівої руки свідчить про цілеспрямовану поведінку людини.  

Колечко на середньому пальці може впливати на життя життя людини. Незалежно від того, на яку руку його одягають, воно призводить до нездатності приймати рішення та брати на себе відповідальність. 

А от як носили срібні каблучки в давнину

Виглядає доволі дивно, але наші предки вважали просто недопустимим те, щоб молода дівчина носила свою прикрасу на будь-якому пальці. Культура носіння коштовних каблучок відігравала важливу роль в тогочасному суспільстві й могла змінюватись залежно від території, країни та епохи загалом. Символіка срібних прикрас могла чимало цікавого розповісти про людину. Хоча ближче до сучасності звичайна ювелірна прикраса потроху втрачала свій особливий сенс. Зараз “правила” носіння має хіба каблучка для заручин або обручка.

Каблучку на мізинець вдягала творча еліта. Прикрашати найменший палець руки було притаманно музикантам, художникам, акторам та співакам.

Безіменний палець правої руки й сьогодні призначається для особливої події - весілля, поєднання свого життя з іншою людиною. Можливо, й багаті люди обирали собі інші матеріали для цієї прикраси, але в Середньовіччя більшість людей обирала срібні обручки на весілля.

Каблучка на середньому пальці у жінки могла означати, що вона з родини землероба або власника виноградників. У культурі слов’ян цей палець означав, що дівчина вільна й хоче знайти для себе достойного нареченого. Таким чином, вони показували хлопцям, що з ними можна знайомитись й свататись.

В давнину каблучки на вказівний палець вдягали лише знатні особи - купці, банкіри, торговці та інші власники своєї справи. З часом така традиція втратила свою цінність і тепер на вказівному пальці носять каблучки без прив’язки до тих чи інших звичаїв.

Дотримуватись певних правил суспільства чи канонів релігії, одягати перстень як вам зручно чи личить, звісно,  вибір кожного.

В нашому магазині ви знайдете чимало різноманітних срібних каблучок на будь-який смак та стиль. Від чоловічих до жіночих - жодних обмежень та доволі великий асортимент вибору срібних прикрас.

Завітайте до нас. А для того, щоб ви не розгубились в такому об’ємі краси, наші консультанти завжди раді вам допомогти.

Читайте також: "Як перевірити справжність срібла: поради й способи, що допоможуть дослідити прикраси"