Всі, хто любить золото і носить його кожного дня, помічали, що з часом воно може стати менш блискучим, втратити первинне сяйво. Це відбувається тому, що людське тіло виділяє пот, жир, на які сідає пил та забиває метал. Як очистити золото вдома, щоб воно набуло первинного блиску?

Методів, чим чистити золото в домашніх умовах, багато. Але не всі вони підходять однаково для всіх виробів. Є поверхні глянцеві або матові. Є вироби з комбінованими вставками, до яких потрібно обережно ставитись. Помічено, що чим вища проба, тим менше вона піддається впливу забруднення та потемніння.  

Але не варто засмучуватись, якщо у вас золото 585 проби, існує декілька варіантів, як почистити золото. Ці методи не шкодять, але значно покращують зовнішній вигляд ваших прикрас.

Сподіваємось що наші поради, як почистити золоті вироби в домашніх умовах, будуть вам в нагоді й ви завжди будете отримувати задоволення від носіння улюблених прикрас. Купуйте якісні прикраси від українського бренду KVITEN і ви будете носити їх довгі роки.

Застереження перед тим, як чистити золото

  1. Якщо ваша прикраса нова, не варто перейматися, що вона раптом втратила свій блиск. Виробник вкриває виріб тонким полірувальним шаром, який надає товарного вигляду. Через деякий час ця речовина стирається і здається, що прикраса потьмяніла. Але з нею все добре, треба зняти залишки шару і все знову засяє.
  2. Не носіть вироби під час використовування агресивних хімічних речовин. Також на золото впливають ртуть та йод.
  3. При виборі, чим почистити золото, не можна використовувати ватні тампони, бо дрібний ворс заб’ється в деталях. 
  4. Якщо поверхня виробу матова, не можна використовувати абразивні речовини, так як вони зітруть матовий шар.
  5. Якщо у виробу є каміння чи інші метали, потрібно вибирати очисний засіб, який не пошкодить їх.

Методи, як почистити золото

Очищення золота можливо декількома методами:

  • замочування у спеціальному розчині. Прикрасу залишають у приготованому розчині на певний час. Зазвичай це розчини солі, мила, перекису водню, нашатирного спирту, аміаку чи шампуню;
  • полірування спеціальними речовинами. Для цього використовують м’яку ганчірку, гумку та оцет, пасту Гої, безбарвну помаду. Після такої обробки прикраси набувають глянцевого блиску;
  • механічна чистка — спосіб очистки прикраси, якщо вона сильно забруднена, чи має застарілий шар бруду. Цей процес відбувається за допомогою абразивів, які мають щадну структуру. Речовини, чим чистити золото: зубна паста з вазеліном, зубний порошок, крейда за нашатирним спиртом.

Як почистити біле золото

Білий метал, з часом, може набути жовтого відтінку. Для запобігання цього потрібно вчасно проводити його чистку. Використовують такі засоби:

  • мильний розчин, для цього у теплу воду капають декілька крапель рідкого мила, поміщають виріб та залишають на 30 хвилин. Після цього ретельно промивають та начищають м’якою ганчіркою;
  • харчову соду, яку змішують з невеликою кількістю води, щоб утворилась паста. Цю суміш наносять зубною щіткою на виріб та обережно чистять. Після промивають водою;
  • аміак використовують при сильних забрудненнях. Візьміть одну частину аміаку на шість частин води, змішайте та замочіть прикрасу у розчині. Після 10 хвилин промийте та натріть м’якою тканиною.

Як почистити золотий ланцюжок

У салонах ланцюжки чистять за допомогою ультразвуку. Але ця процедура не безкоштовна і навіть дорога. Як чистити дорогоцінний метал в домашніх умовах? 

Спосіб, який підійде навіть для складного плетіння ланцюжку — розчин оцту. На 1 столову ложку звичайного оцту треба взяти стакан води і утворити розчин. Замочити ланцюжок на 7 хвилин та після цього начистити його пастою Гойї. 

Якщо вдома немає пасти Гойї, робіть кашку з солі та лимонного соку. Фланелевою серветкою втирайте суміш до появу блиску. Після цього промийте водою та витріть виріб насухо.

Як почистити золото з камінням

Каміння привертає увагу і у кожної дівчини є сережки, кулон чи каблучка з камінням. Але є певні складнощі з чищенням таких прикрас, так як пил та бруд забиваються під камінь та між кріпленнями. 

Перед тим, як очистити прикрасу з камінням, треба знати, який саме у вас камінь і чим можна його обробляти. Бо опал є ризик пошкодити навіть зубним порошком, а перли не обробляйте оцтом чи іншими кислотами, топаз не нагрівайте. 

Каміння протирають спиртовим розчином, а метал чистять неабразивними речовинами. 

Чим чистити медичне золото

Медичне золото має властивості з часом темніти, бо у своєму складі має мідь, срібло, цинк, латунь, нітрат титану. При правильному носінні з прикрасою нічого не станеться і вона не втратить свого вигляду.

Але якщо прикраса буде взаємодіяти з активними хімічними речовинами, такими як мийні та очисні засоби, то зовнішній шар металу може зруйнуватись і утвориться потемніння металу. Також прикраси з медичного металу не люблять хлорованої води, морської, тому при купанні у басейні чи і морі знімайте їх.

Якщо виріб з медичного матеріалу, все ж, втратив блиск та потемнів, потрібно знати, як почистити медичне золото в домашніх умовах. 

Візьміть 1/3 склянки оцту та змішайте його з чайною ложкою солі. Перемішайте та процідіть розчин, щоб у ньому не залишилось кристалів солі. Потім м’яку тканину потрібно намочити цим розчином та натирати виріб до блиску. Промийте під проточною водою та висушіть прикрасу.

Якщо прикраса має напилення срібла, краще замочити її у мильному розчині, промити водою та просушити. Для того, щоб виріб з медичного матеріалу надовго зберіг свій вигляд, систематично чистіть та доглядайте за прикрасою.

Як почистити золото содою

Щоб у домашніх умовах привести до ладу золотий виріб, можна використати соду. Чистити вироби сухою содою не рекомендовано, подряпаєте глянець покриття. Зазвичай роблять розчин чи кашицю. Якщо у прикраси немає каменю, прокип’ятіть її у розчині соди, концентрацією столова ложка соди на стакан води. У ємність на дно покладіть фольгу, на неї виріб і прокип’ятіть кілька хвилин. Все забруднення зійде, якщо окремі плями не відійшли, потріть зубною щіткою.

Як почистити золото аміаком

Нашатирний спирт, або аміак, допомагає очистити прикраси від потемніння, застарілих плям. Для цього на стакан води додайте половину чайної ложки аміаку і чайну ложку будь-якого шампуню. Опустити прикрасу в розчин і залишити,  поки бруд не відійде. Потім промийте вироби проточною водою, висушіть їх. Дуже брудні каблучки треба протерти нерозведеним аміаком.