Пасивацією називають очищення та захист срібла спеціальними розчинами. Якщо не чистити срібло, прикраса темніє, забруднюється, втрачає свій блиск та привабливість.

Зазвичай, поверхня ювелірних виробів після виробництва легко окислюється. Спочатку срібло світле, але досить швидко темніє.
Щоб це попередити, ми використовуємо спеціальні системи електрохімічної пасивації, тобто. нанесення прозорої захисної полімерної плівки.

Причини почорніння срібних прикрас

Чому буває так, що ювелірний виріб згодом чорніє? Справа в тому, що срібло чутливе до мила, лосьйонів, кремів та й просто до повітря. Особливо цей метал не любить сірки, від неї він покривається негарним чорним нальотом.

Сірководень є у складі повітря. Це дуже актуально для мегаполісів, де їздить багато транспорту, де зосереджені великі виробництва.
Пасивація попереджає прямий контакт срібла з киснем та шкідливими хімічними речовинами з повітря.

Професійні ювеліри у своїх майстернях використовують анодну пасивацію. Але срібло можна також захистити і хімічним способом у домашніх умовах, просто зануривши прикрасу у спеціальний розчин. Дуже важливо не перетримати його надто довго.

Як проводиться пасивування срібла?

Для захисту верхнього шару срібла використовується обробка матеріалу в хромпіку. Для цього 60г речовини розводиться з 1л кип'яченої води. Температура розчину 25-40 градусів. Прикраса занурюють у розчин на півгодини з періодичним перемішуванням.

Занурювати в розчин можна:

  • будь-які ювелірні вироби;
  • столові прилади;
  • свічники.

Реактив розводять у відповідній ємності, у потрібній кількості, виріб повністю занурюють у розчин. Тільки в цьому випадку ступінь блиску та колір виходять рівномірними.

Що дає пасивація?

В результаті проведення такої процедури срібло стає більш стійким хімічно та отримує нові властивості, перестає чорніти та руйнуватися.

У продажу часто можна знайти вже готові розчини для пасивації срібла. Зазвичай час занурення виробу у такому разі скорочується до 5-10 хвилин.

Домашні способи чищення срібла

Ви можете почистити срібло вдома вже готовими засобами:

  • зубною пастою;
  • пастою ГОІ.

Перший спосіб вважається одним із найефективніших. Зубна паста є у всіх вдома. Все, що вам для цього потрібно:

  1. взяти м'яку ганчірочку;
  2. нанести зубну пасту;
  3. протерти срібло.

Щодо пасти ГОІ, то їх є кілька типів. Вам потрібна паста за номером три. Нанесіть її на м'яку тканину та ретельно обробіть ювелірний виріб.

Декілька слів про те, як неправильне зберігання та носіння срібних прикрас шкодить їхньому зовнішньому вигляду

Коли обробка закінчена, необхідно покласти прикрасу в таке місце, щоб вона не торкалася інших ювелірних виробів.

Ще збереження срібла залежить від того, як ви його носите. Коли йдете до спортзалу, знімайте прикраси. Ні, не тільки щоб їх не вкрали. Срібло дуже не любить контакту з потом. Воно починає тьмяніти і чорніти.

Якщо миєте посуд, спочатку зніміть з себе всі ювелірні вироби, які ви носите на руках.

Читайте наш блог, щоб дізнатися ще більше інформації про вибір, зберігання та чищення срібла. Це благородний метал, ставтеся до нього дбайливо та періодично посилюйте захисні властивості, застосовуючи процедуру хімічної пасивації срібла.

Читайте також: "Що подарувати підлітку: ідеї подарунків для тінейджерів"