20 Pieces CAB Cabochon Beads, Natural Stones Beads for Jewelry Making  Natural Stone Oval Random Color Beads Crystal Quartz Stone for Jewelry DIY  Size 6x8 mm: Amazon.co.uk: Kitchen & HomeЩе з давніх-давен натуральне каміння цінувалось не лише за свою красу й чарівність, але й за деякі цілющі властивості. Чи правда це? Запевняти не будемо. Але знаємо, що ті речі, які створює природа, неймовірні в будь-якому випадку.

Природний натуральний камінь вміє заворожувати своєю неповторністю та чималою кольоровою гаммою. Сучасна індустрія ювелірної справи пропонує багато різноманітних варіантів на вибір. Тепер можна знайти не лише акуратний камінець з яскравим світлом від граней. Кожен може придбати коштовності й в їх початковому вигляді: необроблений, зі збереженням усіх форм та нерівностей.

Цінність будь-якого дорогоцінного каміння визначається відразу за декількома факторами:

  • їх твердість та щільність;
  • спайність;
  • прозорість і ясність кольору: чим прозоріший камінь та яскравіший колір, тим він буде ціннішим;
  • хімічна стійкість та властивості для їх обробки.

Структура більшості натуральних дорогоцінних каменів є кристалічною. Саме тому, за складом вони однорідні. Які камені обирають для прикрас зі срібла, зазвичай?

Коштовне каміння поділяється за чотирма категоріями. Вони визначають їх ступінь цінності:

  1. До натурального каміння першого порядку відносять алмази, рубіни сині сапфіри і т.д.
  2. Другий порядок визначає наступні приклади каменів: жовті та рожеві сапфіри, чорні опали тощо;
  3. З третім пов’язують аквамарини, топази чи навіть цитрини;
  4. Четвертий порядок дорогоцінності також нараховує чимало позицій. В тому числі цитрини, кварци, топази, альмандини й т.д.

Природа налічує тисячі різновидів натурального каміння. Але не кожен з них носитиме статус “коштовного”. Адже не варто забувати про фізичні параметри, які ми вказували вище. Висока оптичність і блиск, а також міцність камінця забезпечує йому дорогоцінність. Безумовно, що саме натуральне каміння першого порядку користується особливою популярністю серед ювелірів. Срібні прикраси з ними виглядають особливо прекрасно та неповторно.

Деякі люди помилково вважають, що лиш в штучно створеного каміння є недоліки. Серед “поганих новин” для натуральних коштовностей - їх вичерпність. Людська рука є нещадною, а тому з кожним роком надра природних дорогоцінностей стають все меншими й меншими.

Чим особливе натуральне дорогоцінне каміння: на які нюанси варто зважати

Наша природа - неперевершена. Вона створює унікальні й захопливі речі, які людина не зможе собі уявити чи вгадати. Це стосується також і природного коштовного каміння. Поговоримо про їх основні нюанси?

  • По-перше, це ціна. Надра коштовного каміння не знайти відразу під ногами, їх не можна легко здобути. Це й складає високу вартість срібних виробів з натуральним камінням: локація родовищ, робота людей та власне сировина. Адже з плином часу коштовності все важче стає знайти. 
  • До оформлення камінця минає також чимало етапів роботи. Висока вартість таких прикрас зі срібла зумовлена саме довгим процесом їх створення.
  • Зазвичай, натуральне каміння має невеликі розміри. Зараз дуже важко віднайти якісь об’ємні екземпляри. Хоча подібні приклади є. Рідкісні колекції відомих особистостей, музеїв. Якщо говорити більш конкретно, то варто згадати британську монархиню - королеву Єлизавету ІІ. Її корона, з якою вона й прийняла новий статус в монархії, оздоблена великим рубіном. Саме він і зробив королівську прикрасу такою відомою.
  • Натуральне каміння, особливо діаманти, повністю відбивають світло. Всі грані каменю можуть грати сяйвом та яскравістю.
  • В матеріалі про синтетичне каміння ми вже згадували цей критерій. Але він актуальний і до природніх представників - наявність документів про якість. Сертифікати мають повноцінно засвідчувати той факт, що прикраса перед вами має вставки з натурального каміння.

Як правильно визначити справжність каменю в прикрасі

Seven sets of gems stock vector. Illustration of beautiful - 85888372

  1. Рубін. Насиченість його кривавого відтінку - це велика рідкість для сучасної ювелірної справи. Зауважте, що чистий червоний рубін великих розмірів коштує як справжній діамант. Його оригінальність та натуральність легко визначити лише завдяки ціні.
  2. Якість смарагду в срібній прикрасі варто досліджувати завдяки лупі. Через десятикратне збільшення можна помітити характерний малюнок каменю. Спіральні вензелі або трубчаті зображення засвідчать його несправжність. На дотик природний смарагд є прохолодним.
  3. Сапфір має чимало синтетичних прототипів. Вони можуть бути досконалої якості. Такі камені перевіряють на натуральність з особливою увагою та прискіпливістю. Наявність будь-яких домішок в його структурі - це однозначна підробка.
  4. Що не сказати про топаз. Якщо в ньому помітні якісь дрібні вкраплення чи дефекти - камінь є натуральним. Але його поверхня все ж має залишатись гладенькою та слизькою.
  5. Перли - коштовність, яка наділена особливим шармом та красою. Натуральність такого матеріалу можна визначити через дотик. Природні перли видають характерний скрип. Його навряд чи можна з чимось зрівняти.
  6. Фізика допоможе вам дізнатись чи справжній бурштин. Потріть його вовняною тканиною. Натуральний камінь може вдарити легким струмом.
  7. Природність аметисту визначає його недосконалість. Якщо на камені наявні дефекти, вкраплення та інші деталі, то він є натуральним.

Чи можливо перевірити натуральність каменю в домашніх умовах

  • Почнемо з найдорожчих представників. Діаманти наділені високою теплопровідністю. Саме тому, якщо на нього подихати, то коштовний камінь не запітніє.
  • А от смарагд навпаки. Як не нагрівати в руках, не дмухати на нього - він залишатиметься холодним.
  • Помістіть рубін в прозору склянку чи посудину. Ви помітите насичений промінь світла, що пройматиме скло. Підробка не відкидає жодного сяйва.
  • Тарілка з підсоленою водою стане в пригоді, якщо бажаєте перевірити бурштин ще раз. Натуральний дорогоцінний камінь у воді не тоне, тоді як його підробки опустяться на дно.

Але жодні практичні поради - це не досконала перевірка. Ми радимо вам, у разі сумнівів, звертатись до професійних гемологів. Вони проаналізують прикрасу та детально розкажуть про срібний виріб.

Kviten запевняє вас у якості власної продукції. Вона має всі відповідні документи та сертифікати якості. Кваліфіковані спеціалісти займаються виготовленням прикрас та підбором їх якісного оформлення, коштовних вставок.

Знань отриманих від суспільства для звичайної людини замало. Адже не лише каратність визначає натуральність й оригінальність каменю, але й ряд інших особливостей. В тому числі є чимало інших ювелірних показників. За ними визначають чистоту, правильність кольору й сяйва каменю. Тому довіряйте такі скрупульозні речі лише професіоналам.

Читайте також: "Особливості синтетичного каміння в оформленні ювелірних прикрас"