З часом стається так, що вироби зі срібла втрачають свою яскравість та тьмяніють. Кожен з нас хотів би продовжити життя своїй прикрасі та повернути їй колишній вигляд. Ми підібрали для вас чимало способів, які допоможуть очистити срібло від почорнінь.

Перш за все, такі речі пов’язані з окисленням металу. Це може бути зумовлено як підвищеною вологістю повітря, так і наявністю в ньому сторонніх речовин. Запобігти цьому може бережне ставлення до прикрас і якісний догляд за ними.

Обережно: Не чистимо срібло вдома за допомогою сухих мийних засобів. Абразивні частинки можуть пошкодити структуру цього металу. Звертайте увагу на оформлення виробів зі срібла: каміння, перлини чи емаль. В цьому разі, звичайні засоби для срібла не підходять.

Примітка: Враховуйте інкрустацію виробів при виборі засобу для чистки срібла. Перлини в оформлені виробів потребують особливої уваги до деталей.

How to clean silver Tips on how to clean silver

Як відмити срібло за допомогою газованої води?

Напій Coca-Cola — це один з найпростіших засобів для чистки срібних прикрас. Для цього необхідно виконати наступні кроки:

  1. Налийте газованої води до будь-якої посудини, до прикладу миска чи каструля.
  2. Помістіть туди срібло для очищення. Прокип’ятіть прикрасу протягом 10 хвилин.
  3. Після цього промийте виріб. Акуратно протріть його шматком м’якої тканини.

Як почистити срібло нашатирним спиртом? 

Він не лише є корисним в медицині, але й чудово повертає красу вашим прикрасам. Очищення срібла нашатирем відбувається так: його варто змішати з водою в пропорції 1/10. Після цього протріть срібний виріб цією сумішшю. Все почорніння зникне без сліду.

Розчин фіксажу — засіб для очищення срібла

Чимало людей раніше захоплювались проявленням фотографій вдома. Кислий фіксаж — “найкращий друг” фотографів у минулому. Як виявилось згодом, він також допомагає очистити срібло в домашніх умовах. Це особливо помітили колекціонери старовинних монет. Вони стверджують, що після таких маніпуляцій їх “скарби” просто сяяли.

Як використовувати фіксаж для очищення срібла від почорніння? В невеликий посуд налийте розчин. Помістіть туди виріб та залиште на деякий час. Цей спосіб підходить лише для очищення гладких виробів, без каміння чи перлин. Для ефективнішого впливу радимо в процесі перевернути прикрасу декілька разів.

Як почистити срібло лимонною кислотою?

Лимонна кислота — засіб для срібла з оптимальними забрудненнями. Можна використати розчин з порошку й води або просто витиснути сік з лимона. Виріб з цього металу потрібно покласти до склянки з рідиною і залишити на деякий час. Після такої процедури ретельно сполосніть прикрасу та протріть м’якою серветкою.

Як відбілити срібло содою?

Для цього можна використовувати соду з невеликою кількістю води. Обережно натріть виріб цією “кашкою”. Після цього промийте прикрасу в кип’яченій воді й витріть насухо. Очищення срібла з камінням неможливе цим способом. В такому разі будьте дуже обережні.

Фольга і сода для очищення срібла

Як почистити срібло содою і фольгою? Звучить незвично, але доволі реально. Для цього необхідно:

  1. Підігріти воду в скляному чи сталевому посуді до 90-100 градусів.
  2. Додайте туди харчової соди в пропорції 15 грамів на кожні 100 мілілітрів.
  3. Вкиньте також шматочок алюмінієвої фольги. Її можна знайти в будь-якому господарському магазині.
  4. Після того помістіть в посуд прикрасу. Чистка срібла з фольгою й содою займає близько 10-15 хвилин. Можна активізувати дію компонентів, якщо обережно помішувати розчин дерев’яною паличкою чи лопаткою.

Parity > gold ring tarnish, Up to 78% OFF

Бананова шкірка як засіб для чистки срібла

Чимало людей обожнюють банани в повсякденному житті. Ви серед їх поціновувачів? 

Не поспішайте викидати шкірку після кожного пригощання. Перед тим як прибрати почорніння зі срібла, подрібніть бананові залишки в блендері. Цим пюре натріть срібну прикрасу. Завдяки цьому способу можна повернути блиск виробу.

Картопляний бульйон: миємо ним срібло замість соди

Не варто виливати воду після відвареної картоплі. Вона є чудовим засобом для очищення срібних прикрас.

  1. Налийте в глибоку каструлю готовий відвар.
  2. Розмістіть фольгу на дні посудини. Дайте час охолонути рідині.
  3. Залиште ваші срібні прикраси в розчині на 10-15 хвилин.
  4. Після закінчення процедури ретельно промийте все кип‘яченою водою. Добре обітріть срібло м‘якою тканиною.

Як почистити срібло з позолотою вдома за допомогою оцту?

Цей варіант чудово пасує для чистки срібла з камінням та прикрас з позолотою. Для цього необхідно приготувати розчин 6 чи 9% оцту в поєднанні з водою. Вироби варто залишити в ньому на 1,5-2 години. Після чистки срібла з оцтом варто ретельно сполоснути прикраси та протерти їх насухо.

Канцелярська гумка vs професійна чистка срібла

Ледь не в кожному домі можна з легкістю віднайти шматочок звичайної гумки. Вона одним з найпростіших методів для чистки срібних прикрас в домашніх умовах. Канцелярська гумка працює за своїм прямим призначенням — очищає срібло від почорніння. 

Може бути, що після цієї маніпуляції варто додатково наполірувати виріб безворсовою тканиною.

Кращий спосіб почистити срібло — це помада?

Не варто дивуватись, адже подібним методом користувались тривалий час в минулому. Завдяки спробам та помилкам люди віднайшли варіант безпечної чистки срібла.

Ми пропонуємо вам два варіанти:

  • Нанесіть товстим шаром помаду на складений вдвоє туалетний папір або на м’яку паперову серветку. Швидкими, але обережними рухами потріть срібну прикрасу об неї. Це поверне виробу колишній блиск та прибере зі срібла почорніння.
  • Якщо ваша срібна прикраса має рельєфні контури чи візерунки можна відразу намастити помаду на неї. Далі почистити срібло можна схожим чином — ретельно протерти паперовою серветкою. Отвори й візерунки виробів можна очистити з допомогою ватної палички. 

Чи можна почистити срібло зубною пастою?

Цей спосіб трохи ідентичний з попереднім. Що потрібно для того, аби почистити срібло зубною пастою?

  • Необхідно взяти м’яку та щільну тканину. Нанесіть на неї краплину зубної пасти (прим. бажаної білої) розміром з горошинку. 
  • Акуратно натирайте нею срібну прикрасу.  Таким чином, вона має очиститись.
  • Срібні вироби з візерунками можна очистити аналогічно. Але пам’ятайте, що варто бути обережним. Через неправильне поводження під час чистки срібла можна наробити мікроподряпин.

Без зайвої шкоди зубну пасту можна замінити іншим засобом. Чистка срібла зубним порошком відбувається так:

  1. Змішайте засіб з невеликою кількістю води. Потрібно, щоб вийшла густа суміш.
  2. Але будьте дуже обережні. Абразивність зубного порошку вища, ніж в звичайної пасти. Поводьтесь акуратно, щоб не подряпати виріб.

How to clean your silver jewellery? • WildWoman

Примітка: Не можна чистити срібні вироби зубною щіткою кислотними засобами та під впливом високих температур. Замість покращення зовнішнього вигляду ви можете навпаки пошкодити покриття на прикрасі.

Як почистити срібло за допомогою солі?

Налийте в будь-яку каструлю склянку води. Додайте туди 1 чайну ложку солі й ретельно перемішайте. Помістіть в цей розчин ваші срібні прикраси. Поставте солону воду на вогонь та доведіть її до кипіння. Зачекайте близько 10-15 хвилин та вимкніть плиту.

Зазвичай цього має вистачити, щоб повноцінно очистити прикраси. Після цього витягніть срібні вироби з води та ретельно сполосніть їх в теплій воді. 

Будьте обережні з гарячою водою.

Чим чистити срібло з камінням?

Є оформлення прикрас, що легко переносить подібні маніпуляції. Але є й такі срібні вироби, які руйнуються вже від зубної пасти.

Корал, бурштин, перлина, перламутр — це “міцні солдати” ювелірної справи. Вони витримають чистку нашатирним спиртом, сольовим розчином чи лимонною кислотою.

Але в цьому разі, ми рекомендуємо краще звертатись до спеціалістів. Яким би міцним не був бурштиновий камінь, але краще не ризикувати з його структурою.

Найміцнішим до будь-яких експериментів з чисткою срібних прикрас є таке дорогоцінне каміння: діамант, аквамарин, топаз, смарагд. Вони є достатньо твердими й міцними екземплярами до зовнішніх впливів.

Прикраси з ними можна чистити різними способами. Але ми рекомендуємо уникати кип’ятіння у воді з сіллю чи фольгою. Краще віддайте перевагу бережним методам очищення срібла від почорнінь та забруднень.

Прикраси зі срібла: як почистити їх за допомогою мильного розчину?

Мильний розчин відмінно бореться з потемнінням і брудом на прикрасах. Для цього натріть в стружку господарське мило та змішайте його з водою. Помістіть туди срібний виріб і залиште його на деякий час. Після цього витягніть срібло та акуратно протріть щіткою з м’якою щетиною. Робіть це обережно, щоб зайвий раз не подряпати прикрасу зі срібла.

По завершенню промийте срібло в теплій воді та висушіть насухо за допомогою м’якої тканини.

Професійна чистка ювелірних виробів. Чи реально це в домашніх умовах?

Цим пунктом хочемо поставити крапку в наших порадах. 

Сода, оцет, зубна паста чи губна помада — це прості та доволі звичні для нас продукти. Їх можна використовувати в очищені срібла, але з обережністю. Адже вони є домашньою “екстренною допомогою”, але не настільки професійною.

Паста ДОІ — це відмінний засіб для чистки срібних виробів. Вона є найбільш знайома для кожного з нас. Паста може миттєво знищити будь-які сліди забруднень чи почорніння на сріблі, даруючи йому блиск і сяйво.

Бережіть свої прикраси, щоб вони якнайдовше милували ваше око. А Kviten завжди готовий допомогти вам не лише новими виробами, але й корисними порадами щодо їх догляду.

Читайте також: "Як не заплутатись в прикрасах або 6 способів організувати свою ювелірну скарбницю"