Ювелірна справа не знає дрібниць - кожна деталь роботи має велике значення та потребує великої уваги до себе. Не можна сказати, що вибір матеріалу є важливішим етапом, аніж фінішний огляд прикраси: полірування, перевірка зносостійкості й т.д.

Якщо ми говоримо про прикраси з дорогоцінним й вишуканим камінням, то варто згадати ще і про його закріплення в прикрасі. Від цього залежатиме надійність ювелірного виробу та його комфорт при носінні. Якщо ви й надалі вважаєте це незначним - то помиляєтесь.

Через неякісно пропрацьовані гачки камінець може випасти з основної оправи. Неправильно зашліфовані й оброблені кінчики можуть легко зачіпатись за тканину одягу й зіпсувати її структуру.

Різновид тієї чи іншої закріпки закладається ще в ідеї виготовлення прикраси, а згодом проєктується в її ескізі.

Закрепка камней в ювелирных изделиях: виды и способы

Глухе закріплення в прикрасах зі срібла

Така назва конструкції зумовлена тим, що вона оточує каміння з усіх сторін. Тим самим, така закріпка захищає коштовність від втрати, а іноді й від механічних пошкоджень.

Завдяки глухим кріпленням боки дорогоцінного каменю захищені, які сама прикраса. Вона не шкодить власнику: не зачіпається ні за одяг, ні за волосся. Також є інші варіанти подібної застібки.

Напівглухе кріплення дозволяє повністю відкрити низ каменя. Процес виконується під значним тиском. Найкраще такі маніпуляції витримують прикраси з діамантом. Поміщення інших каменів може завдати їм механічної шкоди.

Які переваги глухої застібки для ювелірних прикрас зі срібла? Якщо взяти, наприклад, кольорове каміння, то вона допоможе підсилити їхнє забарвлення, додати йому більшої насиченості.

Читайте також: "Що подарувати дівчині на День народження: ідеї срібних прикрас"

Срібні вироби з крапановими закріпками

Тут застосовуються спеціальні гачки для кріплення або крапани. Завдяки їм можна акцентувати більшу увагу саме на камені в прикрасі. Такі конструкції часто застосовують в каблучках для заручин або в сережках-пусетах. Сам виріб зі срібла може мати мінімальний дизайн, адже всю увагу на себе перебиратиме саме камінець.

В чому ж заключається процес роботи з таким кріпленням? Камінь розміщують в прикрасі та фіксують крапанами, які спроєктовані спеціально під його форму та грані. Наприкінці закріпки виглядають дуже вишукано та акуратно. Зазвичай, вони набувають округлої форми. Але все залежить від задуму автора.

Кількість крапанових закріпок на прикрасі варіюється. Квадратним камінцям вистачить і 4 елементів, тоді як для закріплення округлої форми потрібно буде застосувати від двох до 8 гачків.

Закрепки камней в ювелирных изделиях: какие бывают, основные виды |  Ювелирное делоЗавдяки крапану дорогоцінний камінь надійно зафіксований в чаші прикраси. Гачки такої конструкції бувають найрізноманітніші: округлі, плоскі на кінці, зі скошеною формою, овальною чи схожою на серце. Ті вирізані отвори, які лишаються між крапанами, називаються люфтами.

Серед видів ювелірних закріпок такого варіанту - кармезиновий каст. Він складається з кількох крапанів, але основний камінь оточується меншими. В народі він отримав ще одну назву - “малина”.

Які ж чинники можуть впливати на вибір закріпки для срібної прикраси? Серед таких:

  • Розмір каменю та формат його граней;
  • Кількість таких вставок у самому виробі;
  • Міцність дорогоцінного матеріалу;
  • Візуальні показники: колір, насиченість та прозорість;
  • можливість дефектів;
  • дорогоцінний сплав основи прикраси;
  • практичність закріпки.

Загалом, це має бути баланс між запитом клієнта про ефектність та естетичність прикраси й практичністю в її використанні.

Канальна або колійна закріпка у виготовленні срібних виробів

Такий популярний вид кріплення використовують при створенні прикрас зі вставками одного розміру. Камінці розміщуються, зазвичай, по колу й фіксуються до срібного виробу завдяки рейкам. Такі закріпки не виступають за межі основи й ажніяк не зашкодять одягу або не зачіплятимуться за волосся.

Не зважаючи на те, що такі кріплення повноцінно захищають виріб від пошкоджень та від казусів для його власника, тут є деякі недоліки. Колійна закріпка залишає відкритою частину прикраси, тому туди може забиватись пил. Радимо частіше звертати до професіоналів для чистки таких каблучок чи будь-яких інших срібних виробів.

Корнерова vs крапанова закріпка для срібла

За зовнішнім виглядом корнерове кріплення нагадує крапани. Але тут розсип камінців втримують між собою стовпчики з кулястим верхом. Коли вони зливаються воєдино, то виникає красива оптична ілюзія зі світлом прикраси.

Але тут важливо, щоб ювелір сумлінно поставився до своєї роботи. Адже таке кріплення вимагає уваги та зосередженості.

Де використовується клейове кріплення дорогоцінного каміння

Таким чином часто закріплюють в основах камені природного походження або нестандартної форми: перли, бірюза, бурштин і т.д. Перед надяганням штифт змащують клеєм і вже тоді поміщують туди камінець. Важливо, щоб основа повністю відповідала розміру дорогоцінності.

Ми познайомили вас з базовими варіантами кріплень в ювелірних прикрасах. Головне правило для кожної з них - надійно захищати ваш виріб та якнайдовше зберігати її  красу. Kviten це вам гарантує на всі 100%. Адже наші кваліфіковані майстри досконало працюють над кожною деталлю.

Читайте також: "Особливість натурального дорогоцінного каміння в прикрасах"